In Iasi, din cauza datoriilor zeci de familii au ramas fara calorifere

Calorifer debransare

Angajaţii primăriei din Iaşi au lăsat în frig aproape o sută de familii dintr-un cămin. În blocul respectiv stau oameni săraci iar la întreţinere s-a adunat suma de şase sute de mii de lei.

În această dimineaţă, locuitorii blocului s-au trezit la uşă cu poliţia dar şi cu instalatorii de la Primărie. Cei care au deschis uşa au rămas fără calorifere. Când au auzit că li se vor tăia caloriferele, mulţi dintre locuitorii căminului au preferat să fugă din case sau pur şi simplu să nu deschidă uşa.

Municipalitatea a luat măsura debranşării pentru că datoriile sunt prea mari, totuşi, imobilul nu poate fi debranşat în totalitate, pentru că acolo locuiesc şi două familii care nu au datorii, citeaza Antena3.

Posted by on Nov 16 2011. Filed under News. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply


PowerLaptop.ro

Filtru Apa Dozator

Copyright © RadioNoise.ro - Un Produs DementialRecords - Plus O Echipa Tanara de Jurnalisti - Unele Drepturi sunt Rezervate


Catalog WEB Kappa radio Asculta live in browser radio online SEO Rmania Addsite:: Muzica - Radio Statistici web


| Posturi Radio | Pensiuni Sinaia | Manga Anime | Free Anime and Manga Hosting | Free Image Hosting | Say NO to ACTA |