Euro2012: Germania a trecut de Grecia

0
3

Euro2012

Germania este a doua semifinalistă de la Euro 2012, după ce s-a impus, vineri seară, cu scorul de 4-2, în faţa Greciei, într-o partidă disputată pe PGE Arena, din Gdansk (Polonia).

Nemţii au deschis scorul prin Philipp Lahm (39), iar apoi s-au întrecut în ratări la poarta elenilor, care au restabilit egalitatea în minutul 55 prin Samaras.

Simţindu-se cu cuţitul la os, germanii s-au “scuturat” şi au sunat adunarea. Au revenit în avantaj rapid, prin golul lui Khedira (61), iar apoi au mai punctat prin Miroslav Klose (68) şi Reus (74).

Grecii au mai înscris şi ei o dată, pe final, prin Salpingidis (89), din penalty.

În penultimul act al competiţiei, Germania va întâlni Anglia sau Italia, echipe care se întâlnesc duminică, în ultimul sfert de finală, ne relateaza rtv.net

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa

De acum esti la curent cu tot ce se intampla aplicatia Stirile Radio Noise Romania este in Magazin Play (Google Play) Stirile Radio Noise Romania in Magazin Play