Otelul – CS Mioveni 0-0

0
6

Dorinel Munteanu

Dacă Dorinel Munteanu a dorit ca meciul de pe teren propriu cu CS Mioveni să fie o ultimă repetiţie pentru întâlnirea cu Benfica din Liga Campionilor, atunci tehnicianul campioanei poate considera că a fost una nereuşită.

Oţelul nu a reuşit să înscrie niciun gol împotriva celei mai slabe apărări din Liga I şi a obţinut doar un 0-0 dezamăgitor în faţa unei nou-promovate. Însă, mai îngrijorător decât rezultatul, este jocul prestat de gălăţeni.

În faţa unei echipe practic fără antrenor şi venită la Galaţi doar pentru a se apăra, campionii şi-au creat o singură ocazie importantă în primele 45 de minute, prin Ibeh, care a ratat incredibil din doar câţiva metri.

Deşi la pauză au intrat Frunză şi Paraschiv, gazdele au continuat să aibă dificultăţi în a ameninţa poarta lui Hăisan. Pena a fost aproape de gol în minutul 57, dar nu a reuşit să înscrie din apropiere, după o centrare a lui Antal, atacantul gălăţenilor irosind o altă şansă importantă ceva mai târziu, când lovitura sa de cap a trecut peste.

Abia intrat pe teren, Punosevac l-a pus imediat la treabă pe Hăisan, dar goalkeeperul argeşenilor s-a întins şi a respins în corner lovitura de cap a jucătrului sârb. A fost ultima ocazie a unei partide pe care Oţelul nu trebuie să o repete săptămâna viitoare dacă îşi doreşte să nu rămână cu mâna goală împotriva vicecampioanei Portugaliei, citeaza Antena3.

Oţelul: Grahovac – Skubic, Perendja, Sergiu Costin, Sălăgeanu – Filip, Giurgiu – Antal, Ibeh (G. Paraschiv 46, Punosevac 75), Buş (Frunză 46) – Pena

CS Mioveni: Hăisan – I. Voicu, Săndulescu, Olteanu, Baicu – Coşereanu (Enache 77), Mărgăritescu, V. Gheorghe, Neaga – Dică (Dina 14), Tănasă (Ayza 88).

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa

De acum esti la curent cu tot ce se intampla aplicatia Stirile Radio Noise Romania este in Magazin Play (Google Play) Stirile Radio Noise Romania in Magazin Play