Romania – Uruguay 1-1

0
0

Echipa de fotbal a Romaniei

“Am făcut o a doua repriză foarte bună, după ce prima a fost la discreţia lor. Totuşi, de mult nu am văzut o echipă a României jucând atât de bine şi cu mult curaj. Dacă vor juca şi mai bine de atât, putem avea speranţe pentru un turneu final. Suntem pe un drum bun”, a spus Popescu.

Fostul internaţional Gheorghe Popescu a declarat, miercuri seară, după meciul amical al primei reprezentative cu Uruguay, scor 1-1, că nu a văzut de mult timp o echipă a României jucând atât de bine şi cu mult curaj.

Echipa naţională a României a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu reprezentativa Uruguayului, campioana la zi a Americii de Sud, într-un meci amical disputat pe Arena Naţională.

Uruguayenii au deschis scorul prin Cavani, în minutul 2, “tricolorii” reuşind egalarea prin Bogdan Stancu, în minutul 50, ne relateaza rtv.net

Radio Noise este alaturi de tine noi ne autofinantam din publicitate sau din donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa