Vezi cine concerteaza in luna Iulie

0
52

Evenimente

The Prodigy, Judas Priest, House of Pain, Skunk Anansie, Mika sunt artistii care si-au facut planuri cu romanii in primele trei zile ale lunii iulie.

Tot in iulie sunt programate si cantari care cu siguranta vor merge direct la inima ascultatorilor de jazz, electro si hip-hop.

1 Rock The City 2011 (1-3 iulie, Piata Constitutiei, Bucuresti)

Vineri, 1 iulie

18:20 – Utra TT
19:50 – 20:55 Therapy?
21:40 – 22:55 The Prodigy

Sambata, 2 iulie

16:20 – 16:50 Voodoo
17:00 – 17:45 Monarchy
18.15 – 19.15 BooN
19:45 – 21:00 Sabaton
21:30 – 23:00 Mike and The Mechanics

Duminica, 3 iulie

15:50 – 16:15 Metrock
16:25 – 16.50 Trooper
17:15 – 18:15 Hatebreed
18:45 – 20.00 Whitesnake
20:45 – 23:00 Judas Priest

2 B’Estfest Summer Camp 2011 (1-3 iulie, B’Estfest Park Pipera-Tunari)

Vineri, 1 iulie

Ciuc Stage

The Mono Jacks – 17.50
OCS- 19.20
Flogging Molly – 21.15
Skunk Anansie – 23.25

Coca Cola Stage

Popa Sapka – 18.35
Madame Hooligan – 20.25
Coma – 22.35
Roger Sanchez – 1.00

Jagermeister Dance Arena

TBA – 21.00
Unlocka – 22.00
Sirius & Methodikal -23.00
Leizaboy – 0.00
Gojira -1.15
CASPA & Microd Azlan – 2.30

Future Heroes Stage

Sonichouse -17.00
Goodbye to Gravity – 18.10
Butterflies in my stomach – 19.20
Toulouse Lautrec – 20.30
Elephant vs. Goblin Terrace: Chester, Niste Baieti, The Dude

Sambata, 2 iulie

Ciuc Stage

Robin & The Blackstabbers – 17.40
Suie Paparude – 19.10
Asian Dub Foundation – 21.05
Mika – 0.00

Coca Cola Stage

Magnolia – 16.55
Petrol – 18.25
Electric Brother -20.15
Lamb – 22.25

Jagermeister Dance Arena

TBA – 22.00
Bully – 23.00
Marika – 0.00
D-Laid – 1.00
Napt – 2.00

Future Heroes Stage

Electric Fence – 16.30
Antarctica -17.40
Mes Quins – 18.40
Sensor – 20.00

Elephant vs. Goblin Terrace: Selecta B, Chesarion, Flo Da Shaolin, Rast T, Dj Undoo

Duminica, 3 iulie

Ciuc Stage

Sarmalele Reci -17.40
CTC – 19.10
House of Pain – 21.05
Pendulum – 23.30

Coca Cola Stage

Cuantune – 16.50
Smallman -18.25
ROA – 20.15
Hadouken! – 22.25

Jagermeister Stage

Amon -21.00
Limun & Klu – 22.00
Snow – 23.00
Yuffa & Hardcore – 0.00
Nero -1.00

Future Heroes Stage

Tunesinnaourheads -16.30
Zeppelin si Praetor – 17.40
TiPtiL – 18.50
Blue Nipple Boy – 20.00

Elephant vs. Goblin Terrace: Bazooka, Oniga, Ras T, Chesarion, Dj Dox

3. Jamiroquai (3 iulie, Plaja H2O, Mamaia). In deschidere: Moonlight Breakfast

4. Parkway Drive (6 iulie, The Silver Church, Bucuresti). In deschidere: Cap de Craniu, Crize, Protest Urban, Deliver The God, Rock Norris.

5. Bon Jovi (10 iulie, Piata Constitutiei, Bucuresti)

6. Narcotango (12 iulie, Teatrul de Vara Herastrau, Bucuresti)

7. Delta Music Fest (21-23 iulie, Sfantu Gheorghe). Invitati: Charlie Dundeen, JB & Nemo, Weapons Grade, Tieftoner, Silent Strike, The Model, DJ Limun, Gojira si Unlocka

8. Garana Jazz Festival 2011 (21-24 iulie, Garana- Poiana Lupului, judetul Caras-Severin)

Joi, 21 iulie

Crisovan Quartet
Avishai Cohen Trio
Jazzpospolita
Liviu Butoi Quartet feat. Luiza Zan

Vineri, 22 iulie

Frederika Krier Quartett
Hiromi Trio feat. Anthony Jackson and Simon Phillips
Food feat. Christian Fennesz
Mike Godoraja & Blue Spirit

Sambata, 23 iulie

Mathias Eick Quintet
Nik Bartsch’s Ronin
Nicolas Simion Trio „Nick at Night”
Mario and The Teachers (with guests)

Duminica, 24 iulie

M Theory
Jan Bang &…The Poppies from Kandahar
Lars Danielsson

9. Grandmaster Flash (22 iulie, The Silver Church, Bucuresti). In deschidere: Norzeatic & Khidja, Vlad Dobrescu, Deeproots si Emap

10. OST Mountain Fest (22-24 iulie, Cetatea Rasnovului)

Vineri, 22 iulie

Ka Gaia An
Malpraxis
Spectral
The Way Of Purity
Put Solnca
Action Bass Tom Band
Piatra
Damned Spirits’ Dance
The Foreshadowing
Taine
Recital Scena Acustica: Dornenreich

Sambata, 23 iulie

Apa Simbetii
True Mind
Deliver the God
L.O.S.T .
Spiritual Ravishment
Mediocracy
Winterhorde
Bolthard
E-Force
Keep of Kallesin
Recital Scena Acustica: Laonlyness

Duminica, 24 iulie

Arzenal
Eufobia
Deathdrive
Akral Necrosis
Insult
Sincarnate
Methedras
Fen
Negura Bunget
Onslaught
Recital Scena Acustica: Din Brad

11. Omara Portuondo (30 iulie, Teatrul de Vara Herastrau, Bucuresti). Invitati: Havana Latin Band, Brazilian Girls, DJ Bidi, Tropical Dance Crew si MC Wilmark.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.