FCSB – Universitatea Craiova, scor final 3-2

0
88

FCSB

FCSB a inceput cu forte bune si a castigat derby-ul cu, Craiova.Hora a deschis scorul în minutul 8, după o centrare a lui Junior Morais. Oltenii au primit penalty în minutul 22, la un fault al lui Teixeira asupra lui Fortes. Cu câtevca sedunde mai devreme, mingea trimisă de Fortes a lovit bara. Bancu a transformat cu siguranță lovitura de pedeapsă și a făcut 1-1.

Gnohere, care a intrat în minutul 50, a fost omul de 3 puncte al roș-albaștrilor, marcând cu capul din centrarea lui Junior Morais, un meci frumos plin de surprize, meciul a fost prelungit cu peste 5 minute dar a fost spectaculos.

Totusi Universitatea Craiova a tras destul de mult sa ajunga printre primele in liga, meciuri frumoase si nebune intre Universitatea Craiova si FCSB.Universitatea Craiova a fost pe locul 2 acuma este pe locul 3.