Dinamo – Ceahlaul, scor 5-0

0
5

Dinamo

Dinamo a încheiat în forţă etapa a 10-a a Ligii I, trecând la scor de Ceahlăul Piatra Neamţ. “Câinii” s-au impus cu 5-0 chiar în deplasare şi s-au distanţat la 10 puncte de Steaua în clasamentul Ligii I.

Marius Niculae a deschis scorul în minutul 5 cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Cătălin Munteanu. DUpă două ocazii uriaşe, atacantul dinamovist a marcat al doilea gol în minutul 32 printr-un şut la colţul scurt.

Dinamo s-a desprins prin golul reuşit de Marius Alexe (38), care a profitat de ciocnirea dintre Nohai şi Jovici, iar Cătălin Munteanu a reuşit a treia pasă decisivă şi i-a pus pe tavă lui Dănciulescu golul 200 în Liga I, cu trei minute înainte de pauză.

Scorul final a fost stabilit în minutul 80, când Marius Niculae şi-a trecut în cont hat-trick-ul dintr-un penalty obţinut tot de el.

Într-o altă partidă disputată luni, Pandurii Târgu Jiu a învins cu 1-0 Gaz Metan Mediaş. Unicul gol al meciului a fost marcat de Jaka Stromajer, în minutul 73, care a trimis în poartă de la circa opt metri după o pasă înapoi de la Lemnaru, citeaza Antena3.

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa

De acum esti la curent cu tot ce se intampla aplicatia Stirile Radio Noise Romania este in Magazin Play (Google Play) Stirile Radio Noise Romania in Magazin Play