Federer a fost umilit de Djokovic

0
37

Djokovic

Prima seminală a turneului de tenis de la Abu Dhabi a durat mai puţin decât o repriză de fotbal. Novak Djokovic, sârbul desemnat de mai toate anchetele drept cel mai bun sportiv al anului 2011, l-a spulberat pe Roger Federer, în faţa căruia a cedat doar trei game-uri.

6-1, 6-2 a fost scorul după care elveţianul s-a văzut nevoit să-şi ceară scuze publicului, pentru faptul că nu a reuşit să stea mai mult în teren. Nici Rafael Nadal nu a fost suficient de bun în comparaţie cu David Ferrer, în cea de-a doua semifinală de la Abu Dhabi. Meciul a fost un pic mai lung, o oră şi 10 minute, dar s-a desfăşurat într-o singură direcţie. Ferrer a condus cu 4-0 în ambele seturi, Nadal nu a putut recupera diferenţa şi a pierdut cu 3-6, 2-6. Finala Djokovic – David Ferrer se dispută vineri, iar câştigătorul va primi 250.000 de dolari, ne relateaza rtv.net

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.