Grecia pierde in fata Romaniei cu 1-3

0
3

Echipa de fotbal a Romaniei

Grecia, echipă calificată la EURO 2012 de pe primul loc în grupă, a înregistrat primul eşec cu selecţionerul portughez Fernando Santos pe banca tehnică. Surprinzător, pentru noi, acesta a venit într-un meci amical cu România, scor 1-3, disputat în Austria. Santos obţinuse cu Grecia 10 victorii şi şase egaluri până la partida cu România.

România s-a impus prin golurile marcate de Gabriel Torje (17), Cristian Tănase (61) şi Alexandru Chipciu (81), în timp ce pentru Grecia a punctat Georgios Karagounis (34).

Torje a şutat puternic la colţul scurt după ce a primit o minge în marginea careului de la Mazilu, iar Karagounis a transformat o lovitură liberă de la 22 de metri stabilind scorul la pauză. În repriza a doua, Cristi Tanase a marcat cu un şut puternic sub transversală de la 10 metri, iar scorul final a fost stabilit în urma unei erori a defensivei elene, de care a profitat Chipciu. Acesta a înscris cu un şut din cădere, de la 14 metri, citeaza Antena3.

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa