Liga 1: FC Vaslui – Dinamo, scor final 1-0

0
19

Liga 1

Unicul gol al partidei a fost înscris de Sânmărtean, în minutul 37, cu un şut de la 18 metri, în dreapta lui Bălgrădean, după o pasă de la Caue, formaţia Dinamo a fost învinsă sâmbătă seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa FC Vaslui, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I, în care a jucat ultimul sfert de oră în inferioritate numerică.

Dinamo: Bălgrădean – Rus, Luchin, Koulibaly, Pulhac (Filip ’72) – D. Grigore – Dănciulescu, C. Matei (Issa Ba ’58), Munteanu, Curtean (Ţucudean ’46) – Alexe. Antrenor: Dario Bonetti.

FC Vaslui: Coman – Milanov, Celeban, Varela, Sălăgeanu -Jumisse, Caue – Varga (Antal ’64), Stanciu (Costin ’89), Sânmărtean (Sburlea ’75) – Niculae. Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Dănciulescu ’11, Pulhac ’64, Issa Ba ’70, Grigore ’70, Ţucudean ’90+2, Alexe ’90+3 / Stanciu ’24

Cartonaş roşu: Luchin ’76

Arbitri: Marius Avram (central) – Vasile Marinescu, Vladimir Urzică (asistenţi) – George Cătălin Găman (rezervă)

Observatori: Romulus Chihaia, Cornel Sorescu

Supervizor: Adalbert Kassai

La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.După marcarea golului de 0-1, fanii dinamovişti au aruncat pe teren cu aproximativ 20 de beţe de steaguri, ne relateaza rtv.net