Liga1: Pandurii Tg. Jiu – Petrolul Ploiesti, scor final 3-2

0
8

Liga 1

Gorjenii au condus cu scorul de 3-0, dar Petrolul a punctat de două ori în ultimul sfert de oră. Cristian Săpunaru a deschis scorul în min. 20, cu șansă, dintr-un penalty obținut de Alexandru Ciucur în urma unui duel cu Alexandru Tudose. Imediat după pauză, gazdele și-au majorat avantajul prin reușita fundașului argentinian Ezequiel Filipetto (47), din centrarea lui Hora. Ioan Hora a semnat al treilea gol al gazdelor, la capătul unei lansări a lui Săpunaru (59). Hora este lider solitar în clasamentul golgheterilor, cu 10 reușite.

Petrolul a înscris primul gol prin Laurențiu Marinescu (75), după o eroare a fundașului Vasco Fernandes, al doilea gol fiind reușit de rezerva Valentin Lemnaru (90+3), din pasa lui Toto Tamuz.

Pandurii a mai avut ocazii de gol prin Nistor (11, 72), iar fundașul petrolist Faug-Porret a atins mingea cu mâna în propriul careu, fără ca arbitrul să acorde penalty. Oaspeții au avut șansa de gol prin Moussa (6, 24), scrie Agerpres.ro

A fost un meci frumos, ce sa mai zicem si de meciul de Duminica seara cand chiar nu mi-a venit sa cred ca Dinamo a batut-o pe Steaua Bucuresti se mai intampla, in fotbal se poate intampla multe mingea ii rotunda.

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa

De acum esti la curent cu tot ce se intampla aplicatia Stirile Radio Noise Romania este in Magazin Play (Google Play) Stirile Radio Noise Romania in Magazin Play