Petrolul – Steaua, scor final 1-1

0
29

Petrolul Ploiesti

Petrolul Ploiești și Steaua București au terminat la egalitate, 1-1 (1-0), joi seara, pe stadionul „Ilie Oană”, în prima manșă a semifinalelor Cupei României-Timișoreana la fotbal. Steaua a smuls egalul în ultimele secunde ale prelungirilor (90+4), prin Alex Chipciu, care a trimis în plasă mingea recentrată de Andrei Prepeliță.

Petrolul deschisese scorul prin Mohamed Tchite (22), la meciul său de debut în România, în urma unei lovituri libere executate de Vasilache, la care croatul Ipsa a recentrat în fața porții.

Fiecare echipă a avut câte o bară, gazdele prin Filipe Teixeira (49), iar Steaua prin Chipciu (72), scrie RomaniaTV.net

A fost un meci foarte periculos pentru Steaua Bucuresti care in a doua repriza au stat in careul celor de la Petrolul pana in ultima secunda cand au reusit sa egaleze se vede ca deja pare putin mai slaba, trei jucatori de calibru au plecat de la Steaua iar lipsa celor trei se simte, sa speram ca vor lua niste jucatori buni ca sa isi revina daca nu Steaua Bucuresti risca sa isi piarda titlul.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Radio Noise Romania
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.