Romania a pierdut amicalul cu Slovenia scor 3-4

Romania - Slovenia

România a început practic meciul de la 0-1. Apărarea pusă în teren de Piţurcă a cedat prima oară după numai patru minute de joc, când Cesar a înscris cu capul în poarta lui Lobonţ. Până la pauză, România nu a dat dovadă de prea multe idei în atac, iar slovenii şi-au mai trecut în cont doar o ocazie importantă de gol, astfel că după 45 de minute tabela indica în continuare 0-1.

După şedinţa din vestiar, de la pauză, Marica a trimis mintea în plasă, în minutul 48, dar golul a fost anulat pentru henţ.

Ca şi în prima parte, apărătorii noştri au înţeles mai greu că a început jocul, iar în minutul 50 Chiricheş a gafat copilăreşte şi i-a oferit mingea pe tavă lui Birsa. Încercând să-şi repare greşeala, stelistul a faultat în careu iar arbitru nu a ezitat să acorde penalti. Dedici nu a iertat, iar scorul era 2-0 pentru gazde, ne relateaza rtv.net

Daca ti-a placut arata-le si prietenilor tai:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponShare on RedditPrint this pageEmail this to someone