Romania – Irlanda de Nord, scor final 2-0

Romania

Anghel Iordanescu a intrat cu dreptul cu primul meci in care Romania a iesit invingatoare, un scor foarte frumos 2-0, jocul a fost foarte bun in prima repriza parca jocul a fost monoton dar in a doua repriza jocul s-a schimbat semnificativ, echipa Romaniei inscrie gol dupa gol la o distanta foarte mica unul de celalalt.

Insulele Feroe a batut Grecia la ei acasa, cam o rusine pentru Grecia.Ungaria – Finlanda scor 1-0 si bineinteles Romania – Irlanda de Nord un scor frumos 2-0.Multuimiri lui Paul Papp pentru o dubla reusita, o victorie care ne aduce pe primul loc.Anghel Iordanescu revine cu o victorie la nationala.Bravo Romania, Bravo Tricolori.