Sir Alex Ferguson a fost invins de ziua lui

0
4

Sir Alex Ferguson

Blackburn Rovers i-a stricat lui Manchester United şi petrecerea de Anul Nou, dar şi aniversarea vârstei de 70 de ani a managerului Alex Ferguson. Lanterna roşie din Premier League a dat lovitura în ultima zi din 2011 şi a câştigat cu 3-2, chiar pe Old Trafford, punând capăt unei serii de cinci victorii consecutive a “diavolilor”, în campionat.

Yakubu Aiyegbeni a deschis scorul pentru Blackburn, în minutul 16 şi tot el majorat diferenţa de pe tabelă, în minutul 51. A urmat imediat replica gazdelor şi se părea că lucrurile vor intra în normal, după ce Berbatov a punctat de două ori la interval de 10 minute, la jumătatea reprizei secunde.

Golul decisiv l-a marcat însă Grant Hanley, în minutul 80, iar Blackburn câştigă primul meci în deplasare în acest sezon. În schimb, United a înregistrat o premieră negativă. A pierdut pentru prima oară un meci jucat în perioada Sărbătorilor de Iarnă, de la înfiinţarea Premier League, în 1992, ne relateaza rtv.net

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa

De acum esti la curent cu tot ce se intampla aplicatia Stirile Radio Noise Romania este in Magazin Play (Google Play) Stirile Radio Noise Romania in Magazin Play