Marian Ionescu a fost la un pas să îşi piardă viaţa, la scurt timp după ce a sărbătorit printr-un concert, alături de trupa sa, Direcţia 5, împlinirea a 20 de ani de la înfiinţarea formaţei.
Chitaristul se afla în zona Pipera, pe motocicleta sa, când a fost lovit de un autoturism care nu i-a acordat prioritate.
Muzicianul a fost rănit uşor, se crede că echipamentul de protecţie i-a salvat viaţa, însă motococleta a fost distrusă.
„Pacientul este conştient, echilibrat termodinamic şi respirator, cu nişte leziuni care sunt în curs de investigaţie”, a declarat medicul primar Luisa Corina Simion de la spitalul Floreasca pentru Pro Tv.
Marian Ionescu nu a părăsit încă spitalul, fiind ţinut sub observaţie, citeaza vdtonline.ro






