Castigatoarea de la Vocea Romaniei este Julie Mayaya

0
32

Julie Mayaya

Locul 2 i-a fost acordat lui Vizi Imre, urmat de Cristi Nistor, pe ultima poziţie aflându-se Tibi Scobiola.
Sezonul doi al show-ului Vocea României a fost câştigat de Julie Mayaya, în vârstâ de 26 de ani. Cântăreaţa a câştigat premiul în valoare de 100.000 de euro şi un contract cu Universal Music România.

Câştigătorul primei ediţii de la Vocea României a fost Ştefan Stan, cel care a triumfat anul trecut, într-o finală în care a concurat cu Iuliana Puşchilă, Cristi Sanda şi Dragoş Chircu.

Julie s-a născut la Iaşi şi a ajuns prima dată în Republica Congo, de unde e tatăl său, la vârsta de 17 ani. Viaţa ei în România s-a învârtit mereu în jurul muzicii, chiar dacă tânăra a terminat Liceul de Informatică din Iaşi şi Facultatea de Matematică şi Informatică a Universităţii Spiru Haret din Bucureşti. La 5 ani a avut primul concert, iar de atunci a mai cântat pe la nunţi şi botezuri, ne relateaza rtv.net

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.