Germania retipareste marca germana

0
23

Marca Germana

Desi in acest moment sunt la nivel de zvonuri, vestile privind destramarea zonei euro incep sa fie din ce in ce mai dese.

Germanii s-au aratat in repetate randuri in contradictie cu conducatorii nemti, atunci cand a venit vorba de salvarea Greciei si sustinerea euro.

De altfel, in cadrul unui sondaj recent, peste 70% dintre germani afirmau ca nu au incredere in moneda europeana.

Cine mai vrea sa „fuga” din zona euro?

Mervyn King, guvernatorul Bank of England, a afirmat ca banca centrala pe care o conduce se pregateste pentru scenariul in care Grecia intra in default.

In plus, King a amintit faptul ca bancile trebuie sa fie mai deschise cu informatiile privind expunerea acestora.

Si Chales Gave, un cunoscut economist francez, citat de Capital, canta prohodul zonei euro, ne informeaza bloombiz.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Radio Noise Romania
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.