Astfel, viitoarele generaţii ale modelelor Nokia Lumia 730 şi Nokia Lumia 830 vor fi denumite cel mai probabil Windows Lumia. Cel mai probabil, Microsoft va renunţa complet la brandul Nokia chiar în acest an, înainte de campania de vânzări pentru Sărbătorile de iarnă.
Totuşi, cei de la Microsoft se pare că se vor feri de o schimare brutală. În viitoarele campanii publicitare, nu vor folosi logo-ul Windows Phone pe terminalele viitoare, ci logo-ul simplu al Windows. De altfel, chiar şi acum, vizitatorii site-urilor regionale Nokia.com sunt redirecţionaţi către site-urile deţinute de Microsoft, scrie RomaniaTV.net






