Petrolul – Steaua, scor final 2-3

Steaua Bucuresti

Campioana a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Alex Chipciu (14) şi Claudiu Keşeru (17), dar Petrolul a revenit şi a restabilit egalitatea, prin ”dubla” lui Toto Tamuz (28, 59). Fundaşul Fernando Varela a marcat golul victoriei Stelei (73).

Steaua, care a avut o bară, prin Raul Rusescu (4), a revenit pe prima poziţie a clasamentului, în timp ce Petrolul se află pe locul 6.

Antrenorul Gigi Mulţescu a redebutat cu acest prilej pe banca tehnică a echipei ploieştene.

Incidente în tribune, fanii celor două echipe s-au bombardat cu torţe. După 10 minute, se fluieră startul partidei. Steaua atacă în această repriză la poarta din dreapta, Petrolul are prima lovitură. Jandarmii au intervenit în sectorul în care se află steliştii pentru a pune capăt incidentelor

Claudiu Keşeru este golgheterul la zi al campionatului, cu 10 reuşite, scrie RomaniaTV.net

Daca ti-a placut arata-le si prietenilor tai:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponShare on RedditPrint this pageEmail this to someone