CFR Cluj lider in Liga 1

0
4

CFR Cluj

CFR Cluj este lider în Liga I cel puţin pentru o zi, după ce a reuşit să obţină un rezultat de egalitate în Giuleşti, cu Rapid, scor 1-1, în derbyul etapei a 8-a.

Echipa lui Jorge Costa are acelaşi număr de puncte ca şi Dinamo, 16, dar un golaveraj mai bun, în timp ce giuleştenii fac 15 puncte şi se află pe poziţia a treia în clasamentul campionatului.

După un debut de partidă mai bun al Rapidului, oaspeţii au avut prima ocazie importantă, Sougou lovind bara în minutul 14 după o centrare a lui Panin. Peste două minute a venit şi deschiderea scorului, însă la cealaltă poartă, Mihai Roman profitând de respingerea greşită a lui Nuno Diogo pentru a marca de la 12 metri.

Trupa lui Răzvan Lucescu se putea desprinde în debutul părţii secunde, însă Beto s-a întins foarte bine şi a respins în corner execuţia lui Teixeira. Scăpaţi de un nou gol, clujenii au reuşit să egaleze în minutul 58, atunci când Weldon a finalizat superb o acţiune în doi cu Sougou.

Fără să impresioneze, Rapid ar fi putut lua toate punctele, Nicolae Grigore având o bună şansă de a înscrie cu patru minute înainte de final, dar portughezul din poarta CFR-ului a avut o nouă intervenţie excelentă care a menţinut rezultatul de pe tabelă, citeaza Antena3.

Rapid: D. Coman – Rui Duarte, M. Antonio, Burcă, Ezequias – Apostol (Glauber 66), N. Grigore, Teixeira (Grigorie 88) – M. Roman (Sburlea 74), Pancu, Deac

CFR: Beto – Panin, Cadu, Diogo, Camora – Peralta, R. Garcia – Sougou, Bastos (De Zerbi 54), Ronny (G. Mureşan 72) – Weldon (Kapetanos 92).

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa

De acum esti la curent cu tot ce se intampla aplicatia Stirile Radio Noise Romania este in Magazin Play (Google Play) Stirile Radio Noise Romania in Magazin Play