Accident aviatic in Ungaria

0
24

Accident aviatic

Trei oameni au fost grav răniţi, după prăbuşirea unui avion de mici dimensiuni în Ungaria. Aeronava s-a prăbuşit în apropierea aerodromului dintre Ujbarok şi Szar.

Pilotul şi cei doi pasageri au fost transportaţi cu elicopterul la spital. Unul dintre cei doi pasageri, o femeie, a fost spitalizată în stare critică, informează agenţia MTI, citată de Mediafax.

Aeronava de tip Bulldog, fabricată în Suedia, s-a prăbuşit într-un lan de porumb din apropiere de Szar.

Autorităţile nu au precizat, până în prezent, care sunt cauzele accidentului, ne informeaza Antena3.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Radio Noise Romania
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.