Ceahlaul Piatra Neamt – FC Brasov, scor 2-1

0
3

Liga 1

Golurile învingătorilor au fost marcate de Velici ’45 şi Golubovici ’68. Pentru FC Braşov a înscris Madeira, în minutul 63.

1-0: Velici deschide scorul trimiţând mingea în plasă din interiorul careului, după o centrare a lui Constantinescu;

1-1: Madeira egalează un un şut de la marginea careului, la colţul lung;

2-1: Golubovici stabileşte scorul final, cu o lovitură cu capul din şapte metri.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Miron – Moreno, Cazan, Ichim, Rusu – Constantinescu, Achim, Monroy, Stana (Bădescu ’68) – Golubovici (Viţelaru ’99), Velici (Tolimir ‘100+2). Antrenor: Constantin Enache.

FC Braşov: Taborda – Velayos, Machado, Munteanu, Cr. Ionescu – Menassel – I. Popa (Enceanu ’89), Mateiu (Tameş ’72), Bruno Madeira (Hadnagy ’84), Păun – Batin. Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Monroy ’30, Constantinescu ’49, Cazan ’70 / Păun ’90+5

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) – Cristian Nica, Bogdan Velicu (asistenţi) – Claudiu Ştefănuţi (rezervă)

Meciul a fost întrerupt, timp de zece minute, din cauza unor probleme la instalaţia de nocturnă, aceasta neasigurând o lumină suficientă. Jocul a fost întrerupt în minutul 72, când scorul era de 2-1 pentru gazde, fiind reluat după zece minute, ne relateaza RTV.net

Radio Noise Romania este alaturi de tine noi ne auto finantam din publicitatea de pe site dar 70% din cititori au AdBlock si am ales sa avem si link donatii, si tu ne poti sustine aceasta initiativa